Кандидати за изборе за посланике у Скупштину Аутономне Покрајине Војводине

1 Ада

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Бакош Шандор

машински техничар

Савез војвођанских Мађара

2.

Золцер Иштван

дипл. економиста

Демократска партија

3.

Мичиз Јожеф

дипл. инг. машинства

Група грађана «Знањем и срцем за успешну општину» – Ирмењи Ференц Фецо

4.

Палатинуш Золтан

правник

Коалиција «Заједно за Војводину» - Ненад Чанак

5.

Стражмештеров Валерија

домаћица

Српска радикална странка

6.

Чонка Арон

проф. српског језика и књижевности

Демократска заједница војвођанских Мађара

7.

Штербик Иштван

угоститељ

Г17 плус

 

2 Алибунар

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Бабић Вукојица

возач

Српска радикална странка

2.

Георге Јон – Бешлија

дипл. правник

Г17 плус

3.

Јакоб Др Николај

доктор медицине

Група грађана «Др Јакоб»

4.

Јевтић Милан

радник

Покрет «Снага Србије»

5.

Јовановић Драгиша – Чича

саобраћајни техничар

Нова Србија

6.

Поповић Душан

службеник

коалиција «Демократска странка – Борис Тадић»

7.

Пуркар Јонел

професор

Група грађана «За боље сутра»

8.

Степановић Звонко

дипл. инг. машинства

Демократска странка Србије

9.

Тапалага Јосиф

грађевински инг.

Коалиција «Заједно за Војводину»

10.

Трајковић др Драган

др ветеринарске медицине

Коалиција Војводине

 

3 Апатин

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Добријевић Саша

дипл.економиста

Коалиција «Демократска странка - Борис Тадић»

2.

Дражић Милан,

професор  географије

Демократска странка Србије   

3.

Иванишевић Славко

дипл.инг.пољопривреде

Група грађана за Општину Апатин – Др Милка Зорић

4.

Манојловић Ђорђе

дипл.инг.дрвне индустрије

Политичка странка Г17 плус

5.

Попадић Бранко

инг.механизације

Политички покрет Снага Србије

6.

Смиљанић др Живорад

лекар специјалиста

Социјалистичка партија Србије

7.

Шкрбић Милан

економиста

Српска радикална странка

 

4 Бач

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Абаџић Нова

инг. текстилне конфекције

Коалиција «За препород општине Бач»

2.

Атанасковић Зоран

дипл. економиста

Демократска странка Србије

3.

Богуновић Томислав

проф. географије

 Демократска странка - Борис Тадић

4.

Гуслов Владимир

дипл. инг. пољопривреде

Г17 плус

5.

Лепојевић Слободан - Бобо

пољ. техничар

Српска радикална странка

 

5 Бачка Паланка

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Бозало Драган

  пп техничар

Српска радикална странка

2.

Вишекруна др Мила

доктор медицине

Социјалистичка партија Србије

3.

Вишекруна Ненад

машински техничар

Нова Србија

4.

Гвозденовић др Слободан

неуропсихијатар

Демократска странка Србије

5.

Грујић Владимир

адвокат

Г17 плус

6.

Јамушаков Ђорђе

дипломирани правник

«Демократска странка – Борис Тадић»

7.

Лазендић Станко

службеник

Чисте руке Војводине: Реформисти Војводине – Словачки центар – Отпор

8.

Мирковић С. др Милан

хирург

Српски покрет обнове

9.

Михајловић Раде

дипл. инг. шумарства

Српски народни покрет «Светозар Милетић»

10.

Пешић Петар

пољопривредни техничар

Заједно за Војводину – Ненад Чанак

11.

Радош др Јово

професор

Група грађана

12.

Сребро Маринко

машински техничар

Група грађана - «Сребро Маринко»

 

6 Бачка Топола

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Бер Адриан

студент

Коалиција «Заједно за Војводину–Ненад Чанак»

2.

Егереши Шандор

правни техничар

Коалиција Савез војвођанских Мађара - Демократска странка - Борис Тадић

3.

Зелић Жаклина

медицинска сестра

Демократска странка Србије

4.

Милошев др Груја

лекар специјалиста медицине рада

Социјалистичка партија Србије

5.

Фејди др Јован

лекар специјалиста интерне медицине

Г17 плус

 

7 Бачки Петровац

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Бујзаш Катарина

саветник осигурања

Словачка народна партија

2.

Јојић Милош

комерцијалиста

Српска радикална странка

3.

Поповић Јарослав

економиста

Демократска странка-Борис Тадић

4.

Северињи Павел

дипл. правник

Група грађана за општину Бачки Петровац

5.

Урбанчек Властислав

учитељ разредне наставе

Колација "Заједно за Војводину"-Ненад Чанак

6.

Шарић Ђорђо

дипл. машински инг.

Социјалистичка партија Србије

 

8 Бела Црква

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Годомиров Мирко

професор у пензији

Демократска странка Србије

2.

Даја Јован

приватни предузетник

Српска радикална странка

3.

Ђукић Петар

професор

Демократска странка

4.

Ђурђев Јасна

рачуновођа

Политички покрет «Снага Србије»

5.

Митровић Драган

грађевински техничар

Нова Србија

6.

Михајловић Жељко

дипл.инг.агрономије

Г17 плус

7.

Палфи Ласло

економиста

коалиција Заједно за Војводину – Ненад Чанак

8.

Стојановић Божа

дипл. инг. пољопривреде

Социјалистичка партија Србије

9.

Томашевић Горан

дипл. инг. пољопривреде

коалиција Чисте руке Војводине-СПО, Реформисти Војводине, ОПОР-Миодраг Миле Исаков – Вук Драшковић

 

9 Беочин

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Благојевић Бошко

студент

Српски покрет обнове

2.

Божић Миодраг

предузетник

«Заједно за Војводину – Ненад Чанак»

3.

Вујић мр Стеван

магистар техничких наука

Група грађана

4.

Јовичић Драган-Срба

електро-техничар

Социјалистичка народна странка

5.

Ковачевић Димитрије

наставник

Група грађана

6.

Манојловић Софија

студент

Г 17 плус

7.

Радосављевић Марко

дипломирани правник

Демократска странка

8.

Репић Бранислав

приватни предузетник

Група грађана

9.

Свирчевић Сава

правник

Демократска странка Србије

10.

Стокућа Зоран

машински инжењер

Српска радикална странка

11.

Станић Мирослава

професор

Политички покрет «Снага Србије»

12.

Томовић Драган

машински инжењер

Група грађана

 

10 Бечеј

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Апић др Зора

доктор

Социјалистичка партија Србије

2.

Живков Драган-Џаја

приватни предузетник

Српска радикална странка

3.

Јакаб Тибор

грађевински техничар

Коалиција Савеза војвођанских Мађара и Демохришћанског-европског покрета

4.

Предин Ђорђе-Баџа

дипл.економиста

Народна демократска странка

5.

Репергер Шандор

дипл.економиста

Покрет снаге Србије

6.

Рожа Петер

професор

Демократска странка војвођанских Мађара

7.

Сабо Ендре

приватни предузетник

Г 17 Плус

8.

Тари Иштван

писац

Демократска заједница војвођанских Мађара

 

11 Врбас

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Баковић Благоје

књижевник

Народна демократска странка

2.

Бечић Игор

економиста-менаџер

Српска радикална странка-Томислав Николић

3.

Вукотић Миодраг

дипл. инг. технологије

Нова социјалдемократија Војводине

4.

Долапчев Светислав

дипл. инг. пољопривреде

Демократска странка-Борис Тадић

5.

Кажић др Братислав

педијатар

Демократска странка Србије

6.

Ковачевић Владимир

радник

Социјалистичка партија Србије

7.

Костић Милан

приватник

Политички покрет «Снага Србије» Богољуб Карић

8.

Продановић Жарко

адвокат

Г17 плус – Мирољуб Лабус

 

12 Вршац

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Барачков Бошко

магистар техничких наука

Г-17 плус – Мирољуб Лабус

2.

Гајић Срђан

дипломирани инжењер пољопривреде

Демократска странка Србије – Војислав Коштуница

3.

Гроза мр Тодор

професор

Зелена странка Еко

4.

Деђански Стевица

инжењер индустријског менаџмента

Српска радикална странка

5.

Добросављевић Мирко

фотограф

"Демократска странка – Борис Тадић"

6.

Медаковић Аница

кустос – историчар

Социјалистичка партија Србије

7.

Олуић Никола

професор

"Чисте руке Војводине – Српски покрет обнове, Реформисти Војводине, Опор – Миодраг Миле Исаков – Вук Драшковић"

8.

Рисојевић Милан

наставник

коалиција "Заједно за Војводину – Ненад Чанак"

9.

Чолаков Драган

професор

Коалиција Војводина

 

13 Жабаљ

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Виславски Богдан

дипломирани правник

Демократска странка – Борис Тадић

2.

Димитрић Жарко

доктор медицине

Политичка странка Г17 Плус – Мирољуб Лабус

3.

Малетин Радмила

лекар специјалиста гинеколог

Демократска странка Србије

4.

Михајловић Добросав

приватни предузетник

Социјалистичка Партија Србије

5.

Панић Светозар–Батика

приватни предузетник

Коалиција Победа

6.

Чонкић Светислав–Бата

пољопривредник

Савез Срба Војводине

7.

Шајиновић Спасоје

приватни предузетник

Српска радикална странка

8.

Шокица Перица

економиста

Политички покрет «Снага Србије»

 

14 Житиште

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Будимир Ђуро – Баџо

пољопривредни техничар

Политички покрет "Снага Србије"

2.

Кузман Душан

дипломирани правник

Социјалистичка партија Србије

3.

Лоди др Габор

лекар специјалиста – радиолог

"Лоди др Габор" – (Коалиција Демократска странка, Лига социјалдемократа Војводине, Српски покрет обнове, Савез војвођанских Мађара и Нова Србија)

4.

Станисављев Стевица

машинбравар

Српска радикална странка

 

15 Зрењанин I

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Блес Ференц

инг. технологије

Коалиција Војводина

2.

Илић Петар

професор

Заједно за Војводину – Ненад Чанак

3.

Кeрлета Владимир

дипл. правник

Демократска странка Србије – Војислав Коштуница

4.

Костић Драган

дипл. инг. саобраћаја

ДА–СДП– др Небојша Човић

5.

Леповић Миленко

дипл.ецц

Политички покрет «Снага Србије» Богољуб Карић

6.

Максић др Миодраг

лекар специјалиста уролог

Демократска странка – Борис Тадић

7.

Марјански Лазар

дипл. инг. рударства

Српска радикална странка – Томислав Николић

8.

Митровић Новак

професор

Социјалистичка партија Србије

9.

Паскаш Татјана

дипл. психолог

Г17 плус

 

16 Зрењанин II

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Ваш Тибор

службеник

Заједно за Војводину – Ненад Чанак

2.

Војичић Александра

дипл. економиста

Демократска странка Србије – Војислав Коштуница

3.

Ђармати Золтан

редовни професор Универзитета

Савез војвођанских Мађара – Јожеф Каса

4.

Крстин Милорад

народни посланик

Српска радикална странка – Томислав Николић

5.

Радишић Слободан

дипл.ецц

Политички покрет «Снага Србије» Богољуб Карић

6.

Самарџић Љубиша

дипл. инг. развоја

ДА – СДП – др Небојша Човић

7.

Станимиров мр Иванка

пензионер

Социјалистичка партија Србије

8.

Фукс Ласло

дипл.ецц

Г17 плус

 

17 Зрењанин III

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Исаков Драган

дипл. ецц

Политички покрет «Снага Србије» Богољуб Карић

2.

Јањић Чедомир

саобраћајни техничар

Демократска странка Србије – Војислав Коштуница

3.

Каурић Горан

спортски тренер

Г17 плус

4.

Којчић Бошко

ВК прецизни механичар

Демократска странка – Борис Тадић

5.

Кулачић Миле

сликар

«Народно - демократска и привредна снага Светозар Милетић»

6.

Мијатов Бранислав

директор

Заједно за Војводину – Ненад Чанак

7.

Тајдић Горан

дипл. инг. машинства

Српска радикална странка – Томислав Николић

8.

Тошић др Драган

лекар специјалиста

Социјалистичка партија Србије

 

18 Инђија

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Грковић Радован

приватни предузетник

Покрет снага Србије

2.

Дишић Милош

самостални привредник

Српска радикална странка

3.

Јанковић др Славиша

лекар спец. доктор мед. наука

Социјалистичка партија Србије

4.

Јешић Горан

дипл. инг. агрономије

Група грађана Само најбоље за Инђију

5.

Поткоњак Симо

професор

Демократска странка Србије

6.

Радовић Василије

директор

"За Инђију и напредна села"

7.

Сајферт др Вјекослав

професор Универзитета

"Заједно за Војводину – Ненад Чанак"

8.

Урошевић – Христов др Јелица

лекар специјалиста – педијатар

"Демократска странка – Борис Тадић"

 

19 Ириг

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Аврамовић Ненад

рецепционар

Заједно за Војводину – Ненад Чанак

2.

Доброта Јован

наставник

Демократска странка Србије

3.

Нинковић Радован

дипл. инг. воћарства и виноградарства

Демократска странка – Борис Тадић

4.

Плужаревић Витомир

шумарски техничар

Српска радикална странка

5.

Радовановић Бранка

службеник

Социјалистичка партија Србије

 

20 Кањижа

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Тачи Бела

аутомеханичар

Реформисти Војводине-Социјалдемократска партија

2.

Фазекаш Рудолф

електротехничар

Заједно за Војводину – Ненад Чанак

3.

Фехер Роберт

економиста

политичка странка  Г17 плус

4.

Франчик Јожеф

земљорадник

Савез војвоћанских Мађара - (СВМ)

 

21 Кикинда I

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Алексић Гордана

дипл. инг. пољопривреде

Г17 плус

2.

Блажић др Бранислав

хирург

Српска радикална странка

3.

Гашић Лука

економиста

Коалиција "Да живимо нормално"

4.

Грбић Стеван

машински техничар

Социјалистичка партија Србиjе

5.

Крејић Владо

дипл.агроном

Демократска странка

6.

Лујиновић Ђорђе

дипл.економиста

Демократска странка Србије

7.

Ранков прим. мр сци. др Драган

лекар

Коалиција "Заједно за Војводину – Ненад Чанак"

8.

Татић др Светозар

лекар специјалиста ортопед

Политички покрет "Снага Србије"

 

22 Кикинда II

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Добранић Саво

дипл.правник

Демократска странка

2.

Крајиновић Благоје

грађевински техничар

Српска радикална странка

3.

Пакашки прим. др Драган

доктор специјалиста

Социјалистичка партија Србије

4.

Радин др Ђура

лекар специјалиста

Г17 плус

5.

Станковић Милан

дипл.инг.технологије

"Коалиција за Кикинду" (СПО-НС)

6.

Стојисављевић др Мирко

субспецијалиста – гастроентерохепатолог

Политички покрет "Снага Србије"

7.

Сударов др Милица

специјалиста ургентне медицине

Демократска странка Србије

8.

Татомир Славица

дипломирани позоришни продуцент

Коалиција "ДА - СДП- др Небојша Човић"

9.

Француски Паја

дипл.инг.геологије

Коалиција "Заједно за Војводину – Ненад Чанак"

 

23 Ковачица

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Злох Мартин

дипл. ецц.

Демократска странка

2.

Лакичин Милан

радник

Демократска странка Србије

3.

Микулаш Јан

инг. пољопривреде

Политичка странка Г 17 плус

4.

Петраш Јан

наставник

Социјалистичка партија Србије

5.

Саванов Зоран

кожарски техничар

Српска радикална странка

6.

Хекељ Златко

естрадни уметник

Социјалдемократија

7.

Хрјешик Јан

пољопривредник

Политички покрет "Снага Србије"

8.

Шишка Јан

КВ возач

Коалиција странака "Заједно за Војводину"

 

24 Ковин

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Вукадиновић Свето

лекар специјалиста

Коалиција «Јединствени социјалисти» (СПС-СНС)

2.

Зорић др Гордана

доктор медицине

Политички покрет «Снага Србије» Богољуб Карић

3.

Керничан-Мирјанић др Дивна

неуропсихијатар

«Коалиција Војводине»

4.

Кларић Раде

дипломирани инжењер агрономије

Политичка организација «Нова Србија»

5.

Коларевић Стеван

дипломирани економиста

Демократска странка Србије

6.

Маринковић Србољуб

бродомонтер

Српска радикална странка

7.

Милић Душан

дипломирани правниk

Демократска странка–Борис Тадић

8.

Панић Славко

хемијски техничар

Заједно за Војводину – Ненад Чанак

9.

Стојановић Срђан

професор информатике

Г 17 плус

10.

Фара Велинка – Викица

правник

Група грађана – Актив жена Ковин

 

25 Кула

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Боздоков Јован

просветни радник

«Српски покрет обнове – Отпор Кула»

2.

Вукелић Смиљана

наставник

«Социјалистичка партија Србије»

3.

Двожак Жељко

саобраћајни техничар

Група грађана «За Војводину»

4.

Дудаш Меланија

организатор културних активности

«Г17 плус»

5.

Ђуричић Тихомир Тихо

народни посланик

«Српска радикална странка – Томислав Николић»

6.

Мишовић Милорад

архитекта

Група грађана «Сви за Сивац»

7.

Нађ Иштван

адвокат

«Нова Србија»

8.

Таталовић Жељко

дипломирани инжењер пољопривреде

«Демократска странка Србије – Др Војислав Коштуница»

9.

Тихомировић Момир

професор

«Демократска странка – Борис Тадић»

10.

Ћовин Слободанка

наставник

«Војвођанска зелена странка – Радоњић Херцен Кека»

 

26 Мали Иђош

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Лубарда Ненад

инструктор

Демократска странка Србије

2.

Радовановић Дејан

машински инжењер

Српска радикална странка

3.

Санковић Милан

службеник

Социјалистчка партија Србије

4.

Халгато Шандор

електротехничар

Савез војвођанских Мађара

 

27 Нова Црња

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Комненовић др Ристо

лекар

Социјалистичка партија Србије

2.

Лакић Петар

економиста

Нова Србија – Велимир Илић

3.

Лончарски Радован

професор информатике

Демократска странка Србије

4.

Мицић Милан

професор историје

"Демократска странка – Борис Тадић"

5.

Нинковић Милан

дипломирани економиста

политички покрет "Снага Србије" - Богољуб Карић

6.

Шкулетић Синиша

радник

Српска радикална странка – Томислав Николић

7.

Штевин Иван

машински техничар

Г 17 плус – Мирољуб Лабус

 

28 Нови Бечеј

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Арсенов Милинко

предузетник

Демократска странка

2.

Арсенов Новица

дип. ецц – дип. правник

Покрет снага Србије

3.

Богнић Љиљана

спец. радиолог

"Заједно за нашу општину"

4.

Дујин Саша

књижничар

"Саша Дујин – ка Европи"

5.

Ђукичин Т. Аца

правник – пензионер

Реформисти Војводине – општински одбор Нови Бечеј

6.

Ердман Ференц

грађевински техничар

Демократска заједница војвођанских Мађара

7.

Илић Петар

економиста

Српска радикална странка

8.

Коровљев Анђелка

стоматолог

Г 17 плус

9.

Маћош Бошко

пензионер

Пензионери – група грађана "Момир Мандић - Мома", Нови Бечеј

10.

Милановић Дарко

економиста за менаџмент

Лига социјалдемократа Војводине

11.

Пајић Радован

студент

Демократска странка Србије

12.

Трифуњагић Милош

дипломирани инжењер машинства

Социјалистичка партија Србије

 

29 Нови Кнежевац

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Агоштон др Ференц

примаријус др медицине

Покрет «Снага Србије»

2.

Закић Север

адвокат

«Социјалистичка партија Србије Нови Кнежевац»

3.

Матејин Миленко

дипломирани економиста

Српска радикална странка

4.

Палфи Ервин

машински инжењер

«Демократска странка – Борис Тадић»

5.

Селаковић др Властимир

лекар специјалиста-анестезиолог

«Заједно за Војводину – Ненад Чанак»

6.

Станков Миливој

дипломирани ветеринар

група грађана «Боље сутра за Општину Нови Кнежевац»

7.

Теофанов Милош

економиста

Група грађана «За наш завичај – Милош Теофанов»

 

30 Нови Сад I

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Веселиновић Драгомир

дипл. економиста

Чисте руке Војводине – СПО, Реформисти војводине, ОПОР – Миодраг Миле Исаков – Вук Драшковић

2.

Вукелић Александар

радник

Социјалистичка партија Србије

3.

Љубичић Миленко

инж.електротехнике

«Демократска странка – Борис Тадић»

4.

Моилошевић Миодраг

саобраћајни техничар

Демократска странка Србије

5.

Мировић Игор

дипл. економиста

Српска радикална странка

6.

Швоња Бранислав

економиста

Група грађана-Заједница Срба Хрватске и Босне и Херцеговине

 

31 Нови Сад II

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Бјелица Јадранка

економиста

Социјалистичка партија Србије

2.

Вујновић Гојко

дипл. правник

Политички покрет "Снага Србије"

3.

Гавранчић Драгослав

агроном

«Заједно за Војводину – Ненад Чанак»

4.

Димитријевић проф. др Миодраг

проф. универзитета

Демократска странка Србије

5.

Елезовић Душан

економиста

«Демократска странка – Борис Тадић»

6.

Свирчевић Ратимир

дипл. инж. пољ.

Чисте руке Војводине – СПО, Реформисти војводине, ОПОР – Миодраг Миле Исаков – Вук Драшковић

7.

Тошковић Вучета

инж. саобраћаја

Српска радикална странка

 

32 Нови Сад III

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Исаков Миодраг

мр књижевности

Чисте руке Војводине – СПО, Реформисти војводине, ОПОР – Миодраг Миле Исаков – Вук Драшковић

2.

Козмидис-Лубурић проф. др Уранија

проф. универзитета

Г 17 плус

3.

Комар Миодраг

професор

Демократска странка Србије

4.

Кравић Александар

дипл. правник

«Заједно за Војводину – Ненад Чанак»

5.

Лукић пороф. др Светлана

проф. универзитета

«Демократска странка – Борис Тадић»

6.

Машић проф. др Зоран

проф. универзитета

Српска радикална странка

7.

Мудри Петар

комерцијалиста

ГГ "За бољи Петроварадин и Нови Сад"

 

33 Нови Сад IV

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Апић Драган

менаџер

«Заједно за Војводину – Ненад Чанак»

2.

Атанацковић Светомир

војни пензионер

Социјалистичка партија Србије

3.

Бабић проф. др Бранислав

проф. медицинског факултета у Новом Саду

Народна демократска странка

4.

Васић Горан

дипл. инж. електротехнике

«Демократска странка – Борис Тадић»

5.

Зеленовић Вера

професор

Политички покрет "Снага Србије"

6.

Малетић Светозар

дипл. инж. електротехнике

Демократска странка Србије

7.

Мишић Владица

економиста

Г 17 плус

8.

Ранков Снежана

проф. српског језика

Српска радикална странка

9.

Станић Милан

дипл. социолог

Чисте руке Војводине – СПО, Реформисти војводине, ОПОР – Миодраг Миле Исаков – Вук Драшковић

 

34 Нови Сад V

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Брковић Виолета

дипл. фармацеут

Г 17 плус

2.

Драгичевић Бранко

инж. електротехнике

Српска радикална странка

3.

Ђурић мр сци. мед. др Предраг

лекар

«Заједно за Војводину – Ненад Чанак»

4.

Јевтић Јелена

дипл. правник

«Демократска странка – Борис Тадић»

5.

Јованкић прим. др. Јован

спец. опште медицине

Социјалистичка партија Србије

6.

Совиљ-Панин Миња

естрадни уметник

Чисте руке Војводине – СПО, Реформисти војводине, ОПОР – Миодраг Миле Исаков – Вук Драшковић

7.

Шијан Горан

дипл. информатичар

Демократска странка Србије

 

35 Нови Сад VI

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Васић Добривој

приватни предузетник

Чисте руке Војводине – СПО, Реформисти војводине, ОПОР – Миодраг Миле Исаков – Вук Драшковић

2.

Војиновић Љубиша

дипл. инж. машинства

Политички покрет "Снага Србије"

3.

Вучевић Зоран

адвокат

Српска радикална странка

4.

Новаковић Борислав

дипл. социолог

"Демократска странка - Борис Тадић"

5.

Свилар Предраг

проф. социологије

Демократска странка Србије

6.

Тодоровић Душан

металург

Социјалистичка партија Србије

7.

Ћосић проф. др Илија

професор универзитета

«Заједно за Војводину – Ненад Чанак»

 

36 Нови Сад VII

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Копања Мирослав

директор

Социјалистичка партија Србије

2.

Мирчић Милорад

дипл. инж. технологије

Српска радикална странка

3.

Парошки Милан

дипл. политиколог

Нова Србија

4.

Рајић др Милорад

др пољопривредних наука

Чисте руке Војводине – СПО, Реформисти војводине, ОПОР – Миодраг Миле Исаков – Вук Драшковић

5.

Рачић Милош

дипл. економиста

"Демократска странка - Борис Тадић"

6.

Суботић Зоран

економиста

Група грађана-Заједница Срба Хрватске и Босне и Херцеговине

7.

Шиповац др Мирко

лекар

Демократска странка Србије

 

37 Опово

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Алексић Живан

машински техничар

Политички покрет «Снага Србије»

2.

Думбеловић Чедо

машински техничар

Српска радикална странка

3.

Илин Ђура

доктор медицине

Политичка организација за демократске промене-Нова Србија

4.

Јеминовић Зоран

дипл.инг.пољопривреде

"Демократска странка - Борис Тадић"

5.

Мећавин Драган

службеник

«Војводина за све» коалиција Реформисти Војводине, Социјалдемократска партија и Коалиција Војводина

6.

Милованов Слађана

студент

Политичка странка Г17 плус

7.

Ристић Драган

машинбравар

Демократска странка Србије

 

38 Оџаци

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Бјелетић Недељко

економиста

Покрет снага Србије

2.

Богдановић др Ђорђе

лекар специјалиста интерне медицине

Социјалистичка партија Србије

3.

Бомештар Мирко

доктор ветерине

Демократска странка

4.

Даниловац Владимир

адвокат

Српски покрет обнове

5.

Кошутић др Владимир

лекар специјалиста-дерматовенеролог

Демократска странка Србије

6.

Мандић Миле

дипл.економиста

Коалиција "Да живимо нормално"

7.

Миленковић др Љубомир

лекар специјалиста

Група грађана Миливоје Мића Стошић-политика не – посао што пре

8.

Миљковић Љубиша

дипл.економиста

Нова Србија

9.

Мирковић Стеван

дипл.машински инжењер

Политичка странка Г 17 плус

10.

Налчић др Драган

лекар специјалиста

Коалиција "Заједно за Војводину-Ненад Чанак"

11.

Ћук Милан

приватни предузетник

Српска радикална странка

 

39 Панчево I

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Виг Александар

наставник физике

Демократска странка - Борис Тадић

2.

Вучковић Александар

адвокат

«Заједно за Војводину» - Ненад Чанак

3.

Зец Александар

технолог

Српски покрет обнове

4.

Илић Милорад – Мића

машински авио инжењер

Г17 плус

5.

Копривица Божидар

адвокат

Српска радикална странка

6.

Попов Горан

дипл. менаџер интернационалног бизниса

Демократска странка Србије

7.

Прлинчевић Иван

студент

Социјалистичка партија Србије

8.

Самарџија Вељко

магистар техничких наука

Покрет «Снага Србије»

9.

Урошев Стеван

инжењер организације рада

Коалиција Војводина

 

40 Панчево II

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Андрејић Петар

новинар

Демократска странка - Борис Тадић

2.

Јованов В. Ђурица

хемијски техничар

Социјалистичка партија Србије

3.

Лакић Гордана

дипломирани економиста

Српска радикална странка

4.

Малиџан Славко

инжењер организације рада

Покрет «Снага Србије»

5.

Недић др Зоран

специјалиста за кожне болести

«Моје Панчево»

6.

Синђић Славиша

комерцијалиста

«Заједно за Војводину» - Ненад Чанак

7.

Стајић др Сава

лекар специјалиста радиолог

Демократска странка Србије

8.

Ћирић Владимир

грађевински хидро инжењер

Г17 плус

9.

Филијовић Весна

дипл. психолог

Коалиција Војводина

 

41 Панчево III

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Јојић Петар

адвокат

Српска радикална странка

2.

Кесић Небојша

економиста

Општинска странка Панчево

3.

Којић Синиша

новинар

Демократска странка - Борис Тадић

4.

Крсмановић Бранко

професор физичке културе

Г17 плус

5.

Небригић Чедомир

адвокат

Коалиција Војводина

6.

Опачић Слободан - Опанак

хемијски техничар

«Моје Панчево»

7.

Радивојев Соња

трговац

«Заједно за Војводину» - Ненад Чанак

8.

Рајковић Сретен

службеник

Социјалистичка партија Србије

9.

Симић проф. Максим

дипл. дефектолог

Демократска странка Србије

 

42 Пећинци

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Босић Мирјана

студент

Група грађана – Ђура Трудић

2.

Добрић Жика – Кика

радник

Социјалистичка партија Србије

3.

Козарев Петар

културолог

Демократска странка Србије

4.

Милутиновић Живан – Шећер

проф. механике

Група грађана «Наш посланик»

5.

Пантелић Драгица

економски техничар

Политичка странка Г17 плус

6.

Савић Миленко

службеник

Лига социјалдемократа Војводине

7.

Ћирковић Томислав

правник

Демократска странка

8.

Чавић Лазар

народни посланик

Српска радикална странка

 

43 Пландиште

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Боројевић Никола

електротехничар

Чисте руке Војводине – СПО, Реформисти Војводине, ОПОР, Миодраг Миле Исаков – Вук Драшковић

2.

Германац Миленко

маш. техничар

Српска радикална странка

3.

Доневски Душан

пољ. техничар

коалиција Војводина

4.

Драганић Мирко

дипл. инг. пољопривреде

Г 17 плус

5.

Јовановски Дарко

студент

покрет "Снага Србије"

6.

Марчета Бошко

дипл. инг. пољопривреде

"Демократска странка – Борис Тадић"

7.

Недимовић Тања

дипл. психолог

Демократска странка Србије

8.

Савков Сава

дипл. ветеринар

Социјалистичка партија Србије

9.

Селаковић Илија

дипл. инж. пољопривреде

група грађана општине Пландиште "Ми можемо – ми хоћемо" Зоран Воркапић

 

44 Рума

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Аврамовић Љиљана

дипломирани економиста

Г 17 плус

2.

Аднађевић Јован

др ветерине

Уједињена сељачка странка

3.

Голчевски Јулијана

професор историје

Коалиција Једна је општина Рума (ОО Социјалдемократија Рума, ОО Реформисти Војводине – Социјалдемократска партија Руме, ОО Народна сељачка странка Рума, ОО Странка радника и пензионера – СРП Рума)

4.

Докмановић Миле

трговац

Српски покрет обнове

5.

Живановић Милутин

инг. технологије

политички покрет "Снага Србије"

6.

Лазаревић Стева

професор

Заједно за Војводину – Ненад Чанак

7.

Лончар Смиља

лекар специјалиста

Демократска странка Србије

8.

Николић Срђан

дипломирани инжењер технологије

Српска радикална странка

9.

Ратковић Влатко

адвокат

Демократска странка – Борис Тадић

10.

Стојанац Душан

пензионер

Група грађана српски народни покрет "Светозар Милетић"

11.

Стојковић Милутин

академик проф. др

Социјалистичка партија Србије

12.

Трбовић Милутин – Миша

дипл. инг. машинства

Нова Србија – Савез Срба Војводине

 

45 Сента

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Бурањ Бела

проф.мед.факултета у пензији

Савез војвођанских Мађара

2.

Зец Борис

дипл. правник

Заједно за Војводину - Ненад Чанак

3.

Кираљ Иштван

металски механичар

Реформисти Војводине – Социјалдемократска партија

4.

Матић Владимир

службеник

Српска радикална странка

5.

Фрик Зорица

стоматолог

Покрет «Снага Србије»

6.

Шандор Јожеф

мправник

Г 17 плус

 

46 Сечањ

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Васић-Ступар Милена

дипл. правник

Социјалистичка партија Србије

2.

Иванишевић Марко

приватник

Српски покрет обнове

3.

Миливојчев Милица

трговац

Коалиција Војводина

4.

Прстојевић Миле

радник

Политички покрет «Снага Србије»

5.

Татић Маја

професор српског језика

Српска радикална странка

6.

Шкипина Мирко

дипл. економиста

Демократска странка

 

47 Сомбор I

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Алексић Милан

проф. историје

Демократска странка Србије

2.

др Бабић Владо

лекар

Конвенција за Сомбор

3.

Бошњак Александар

дипл.инж.пољ

Г17 плус

4.

Илић Јозо

адвокат

Војвођански грађански покрет

5.

Кархер Др Ержебет

стоматолог

ДЗВМ

6.

Миличевић Златко

дипл.економиста

Демократска странка-Борис Тадић

7.

Остерман Зденка

дипл.економиста

Политички покрет "Снага Србије"

8.

Пејовић Никола

проф. разредне наставе

Српска радикална странка

9.

Релић Петар – Сака

дипл. правник

За истину, правду и без обмана – Релић Петар – Сака, Демократска странка Војводине, Партија слободних патриота, Демохришћанска странка Србије, Лабуристичка партија Србије"

10.

Фекете Др Ладислав

доктор хемијских наука

Социјалдемократија

11.

Фргић Ивица

професор

"Заједно–Миодраг Секулић, СПО–НДС"

12.

Штрбац Звонимир

дипл. правник

"Заједно за Војводину – Ненад Чанак"

 

48 Сомбор II

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Благојевић Новица

пр. предузетник

Социјалистичка партија Србије

2.

Буловић Мирко – Џин

економски техничар

Конвенција за Сомбор

3.

Кесејић Стеван

технолог

Српска радикална странка

4.

Мандић Владимир

дипл. економиста

"Нова Србија"

5.

Мирановић Рајко

наставник

Демократска странка Србије

6.

Секулић Данило

професор

Демократска странка - Борис Тадић

7.

Секулић Миодраг

дипл. правник

"Заједно–Миодраг Секулић, СПО–НДС"

8.

Слијепчевић Зорка

грађевински техничар

"За истину, правду и без обмана – Релић Петар – Сака, Демократска странка Војводине, Партија слободних патриота, Демохришћанска странка Србије, Лабуристичка партија Србије"

9.

Соколова – Ђокић Лиљана

др медицине спец

Г17 плус

10.

Суботић Алекса

дипл.маш.инж

Политички покрет "Снага Србије"

 

49 Србобран

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Врањковић Нада

дипл. фармацеут

Покрет Снага Србије

2.

Голубски Нестор

машински техничар

Социјалистичка партија Србије

3.

Дунђерски Милан

професор

Демократска странка – Борис Тадић

4.

Кутић Боре

правник – криминалиста

Српска радикална странка

5.

Ненадов Милан

пољопривредник

Српски покрет обнове

6.

Чузди Др Ференц

специјалиста опште медицине

Коалиција «Заједно за Војводину – Ненад Чанак»

 

50 Сремска Митровица

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Арбанас Славко

лекар

Демократска странка Србије

2.

Бараксадић Бранислав

инг. пољопривреде

Група грађана – Бараксадић

3.

Богдановић Миленко

стоматолог

Демократска странка – Борис Тадић

4.

Брњашевић Видосав

инг. пољопривреде

«Заједно за Војводину – Ненад Чанак»

5.

Ђуричић Момир

адвокат

Група грађана Српски народни покрет «Светозар Милетић»

6.

Исаковић Бранислав

пољопривредни техничар

Политичка партија Г17 плус

7.

Константиновић Дејан

инг. архитектуре

Политички покрет «Снага Србије»

8.

Лукић Слободан

дипл. инг. машинства

Социјалистичка народна странка

9.

Макивић мр Миленко

стоматолог

Српска радикална странка

10.

Мрдак Јасна

дипл. економиста

Коaлиција «Српски покрет обнове – Социјалдемократија»

11.

Пантелић Бојан

студент

Социјалистичка партија Србије

 

51 Сремски Карловци

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Бељан – Балабан Јадранка

професор књижевности

Г17 Плус

2.

Ивановић Ратко

референт

Коалиција «Заједно за Војводину – Ненад Чанак»

3.

Јанковић Маријана

новинар

Социјалистичка партија Србије

4.

Јовичић Јован

дипл. инг. агрономије

Демократска странка

5.

Карабасил Радосав

дипл. инг. агрономије

Група грађана «За карлОвце – Калинић»

6.

Коларовић Ђорђе

академски сликар

коалиција «Народно – демократска и привредна снага Светозар Милетић»

7.

Савић Богдан

дипл. правник

Демократска странка Србије

8.

Симовић Ново

дипл. економиста

Српска радикална странка

 

52 Стара Пазова

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Гвоздић Радосав

адвокат

"Демократска странка – Борис Тадић"

2.

Инђић Душан

инжењер пољопривреде

Група грађана

3.

Јовановић Милан

самостални занатлија

Српски покрет обнове – Нова Србија – Ђорђе Коларевић

4.

Клашнић Никола

дипломирани инжењер електротехнике

Социјалистичка партија Србије

5.

Комазец Срђо

дипл. инж. грађ

Српска радикална странка

6.

Марковић Илија

дипломирани инжењер организације рада

Политички покрет "Снага Србије"

7.

Хребик Јарослав

професор физичког васпитања

Г17 плус

8.

Шпановић Софија

адвокат

Демократска странка Србије

 

53 Суботица I

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Ласло Ђула

приватни предузетник

Демократска странка војвођанских Мађара

2.

Мурењи Тибор

дипл. ветеринар

коалиција «Заједно за Војводину – Ненад Чанак»

3.

Параћ Славко

приватни предузетник

коалиција Суботица наш Град

4.

Потпара Славиша

дипломирани правник

Демократска странка Србије

5.

Станкић Марица

професор

Г 17 плус

6.

Тегелтија Стеван

машински инжењер

Група грађана 67 општине Суботица (Гг 67)

7.

Тодосијевић Радмило

професор

Српска радикална странка

8.

Томасовић Славко

дипломирани правник

Демократска странка

 

54 Суботица II

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Бајић Мирко

професор

коалиција Суботица наш град

2.

Бировљев Јелена

професор

Политички покрет "Снага Србије"

3.

Визин Никола

грађевински техничар

Буњевачка странка

4.

Зрнић Зорица

лекар специјалиста

Српска радикална странка

5.

Кунтић Петар

дипломирани агроном

Демократски савез Хрвата у Војводини

6.

Прћић Мирко

пољопривредни техничар

Г 17 плус

7.

Стипић Стипан

пољопривредник

коалиција «Заједно за Војводину –  Ненад Чанак»

8.

Мр Чавлин Мирослав

магистар економије

Демократска странка Србије

 

55 Суботица III

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Канас Атила

зубни техничар

Демократска странка војвођанских Мађара

2.

Керекеш Александар

дипломирани економиста

коалиција «Заједно за Војводину – Ненад Чанак»

3.

Др Корхец Тамаш

професор универзитета

Савез војвођанских Мађара – Vajdasági Magyar szövetség

4.

Новаковић Срећко

дипломирани економиста

Демократска странка Србије

5.

Радић Гојко

правник

Српска радикална странка

 

56 Суботица IV

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Војнић Зелић Игор

дипломирани економиста

Политички покрет "Снага Србије"

2.

Ишпановић Иштван

адвокат

Г 17 плус

3.

Матковић Богдан

електроинжењер

Демократска странка Србије

4.

Тот др Тивадар

лекар специјалиста

Савез војвођанских Мађара – Vajdasági Magyar szövetség

5.

Шепшеи др Чаба

професор универзитета

Демократска странка војвођанских Мађара

 

57 Темерин

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Дујмовић др. Ференц

професор Медицинског факултета

Савез Војвођанских Мађара

2.

Јовић Небојша

дипл. правник

Демократска странка Србије – Др. Војислав   Коштуница

3.

Пал мр. Тибор

професор

Демократска странка Војвођанских Мађара – Андраш Агоштон

4.

Пекез Зоран

економиста

Социјалистичка партија Србије

5.

Слимак Ференц

инг.пољопривреде

Заједно за Војводину- Ненад Чанак

6.

Тинтор Стојан

дипл. инг. електротехнике

Српска радикална странка– Томислав Николић

7.

Тица Родољуб

пилот у пензији

Политички покрет "Снага Србије" – Богољуб Карић

 

58 Тител

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Вулић Јован

дипл. инг. грађевине

Политичка странка Г17 плус

2.

Дума Славица

правник

Политички покрет «Снага Србије»

3.

Ђурић Марко

трговац

Српска радикална странка

4.

Ђурић Млађен

комерцијалиста

Социјалистичка партија Србије

5.

Илић Миленко – Микица

дипл. инг. шумарства

Демократска странка – Борис Тадић

6.

Кајтез Душко

инж. пољ.

Демократска странка Србије

7.

Марјанов Стеван

предузетник

Заједно за Војводину Коалиција општине Тител Лига социјалдемократа Војводине и народни покрет Отпор

 

59 Чока

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Дулка Саша

електротехничар

Заједно за Војводину – Ненад Чанак

2.

Оноди Ибољка

инг. хортикултуре

Савез војвођанских Мађара

3.

Пири Золтан

дипломирани економиста

Реформисти Војводине

4.

Сујић Александра

економиста

Покрет Снага Србије

5.

Шевењхази Ева

дипл. инж. технологије

Г17 плус

 

60 Шид

Р.
бр.

Кандидати

Занимање

Предлагач

1.

Аврамов Мита

машински техничар

Српска радикална странка

2.

Бајић Марко

дипл. инжењер пољопривреде

Социјалистичка народна странка

3.

Илић Драган

инжењер саобраћаја

Покрет «Снага Србије»

4.

Кулачанин Здравко

социјални радник

Социјалистичка партија Србије

5.

Логарушић Јосип

дипл. инжењер грађевине

Група грађана «Здрава Србија – Покрет за Шид»

6.

Лукић Зоран

дипл. инжењер шумарства

коалиција «Демократска странка – Борис Тадић»

7.

Малешевић Срђан

дипл. инжењер пољопривреде

Демократска странка Србије

8.

Марковић проф. др ђорђе

дипл. инжењер електротехнике

Г17 плус

9.

Нешковић Небојша

агроном

коалиција «Заједно за Шид» (СПО-НСС)

10.

Чикарић Павле

дипл. инжењер пољопривреде

коалиција «Заједно за Војводину» - Ненад Чанак

 

Покрајинска изборна комисија

Седиште:
Зграда Скупштине Аутономне покрајине Војводине
Владике Платона бб
Нови Сад

Тел/факс:
021/487-4143; 021/456-010
021/456-012; 021/487-4188

E-mail:
pik@skupstinavojvodine.gov.rs

Web:
www.pik.skupstinavojvodine.gov.rs