Одлука о укупним резултатима избора за посланике у Скупштину Аутономне Покрајине Војводине

 
На основу члана 79. Одлуке о избору посланика у Скупштину Аутономне Покрајине Војводине («Службени лист АПВ», бр.12/2004) Покрајинска изборна комисија на седници одржаној 19. октобара 2004. године, донела је

ОДЛУКУ
О УКУПНИМ РЕЗУЛТАТИМА ИЗБОРА
ЗА ПОСЛАНИКЕ У СКУПШТИНУ АУТОНОМНЕ ПОКРАЈИНЕ ВОЈВОДИНЕ

I

Овом одлуком утврђују се укупни резултати избора за посланике у Скупштину Аутономне Покрајине Војводине расписаних за 19. септембар 2004. године.

II

Резултати избора за 60 посланика у Скупштину Аутономне Покрајине Војводине по пропорционалном изборном систему одржаним 19. септембра 2004. године, утврђени на седници Покрајинске изборне комисије 21. септембра 2004. године су:

Избори су одржани на 1.667 бирачких места.

1. Број укупно предатих гласачких листића:.............................. 1.658.139


2. Број неупотребљених гласачких листића:.............................. 1.018.535


3. Број бирача, према Изводу из бирачког списка:..................... 1.659.152


4. Укупан број бирача који су гласали (заокружени редни бројеви у Изводу из бирачког списка).............................................................................. 639.604
на бирачком месту........................................................................... 637.239
ван бирачког места (код куће)........................................................... 2.365


5. Број укупно нађених гласачких листића у гласачким кутијама: 639.321
Број неважећих гласачких листића:................................................. 21.654
Број важећих гласачких листића:................................................... 617.667


6. Број гласова и број мандата које су добиле поједине изборне листе:

Ред.
бр.
Назив изборне листе
Број гласова које је листа добила
Број мандата које је добила изборна листа
1. "Демократска странка – Борис Тадић"
137.797
15
2. Савез војвођанских Мађара-Vajdasági Magyar Szövetség – Kasza József
54.380
6
3. Српска радикална странка – Томислав Николић
187.666
21
4. "Заједно за Војводину – Ненад Чанак"
(Војвођанска унија – Војводина мој дом, Лига социјалдемократа Војводине, Демократска Војводина, Унија социјалиста Војводине, Војвођански покрет, Грађански савез Србије и Социјадемократска унија)
60.389
6
5. Г17 Плус – Мирољуб Лабус
30.985
0
6. Социјалистичка партија Србије
37.111
4
7. Демократска странка Србије – Војислав Коштуница
43.077
4
8. Чисте руке Војводине – СПО, Реформисти војводине, ОПОР – Миодраг Миле Исаков – Вук Драшковић
14.666
0
9. Политички покрет "Снага Србије" Богољуб Карић
42.813
4
10. Нова Србија – Велимир Илић
8.783
0

Битних повреда одредаба Одлуке о избору посланика у Скупштину Аутономне Покрајине Војводине није било и гласање није поништено ни на једном бирачком месту.

III

Резултати избора за 60 посланика у Скупштину Аутономне Покрајине Војводине по већинском изборном систему, а на основу извештаја изборних комисија изборних јединица су:

Избори су одржани у 60 изборних јединица на 1667 бирачких места.

1. Број бирача, према Изводу из бирачког списка:....................... 1.659.152
2. Укупан број бирача који су гласали (заокружени редни бројеви у Изводу из бирачког списка)................................................................................................ 637.259
3. Проценат гласалих бирача............................................................ 38,45%
4. Укупан број кандидата.................... ................................................... 473

Због неправилности у спровођењу избора поништено је гласање у изборној јединици 44 Рума на бирачком месту Хртковци и у изборној јединици 56 Суботица IV на бирачким местима број 056, 057, 066 и 068. На тим бирачким местима поновни избори спроведени су 27. септембра 2004. године у Хртковцима и 10. октобра 2004. године у Суботици.
У првом кругу гласања изабран је један посланик у изборној јединици 26 Мали Иђош.

На поновљеном гласању, одржаном 3. октобра 2004. године, односно у Изборној јединици 56 Суботица IV, 17. октобра 2004. године, гласало се о два кандидата који су добили највећи број гласова.

Резултати избора на поновљеном гласању су:

Избори су одржани у 59 изборних јединица на 1.642 бирачка места.

1. Број бирача, према Изводу из бирачког списка:.......................... 1.648.539
2. Укупан број бирача који су гласали (заокружени редни бројеви у Изводу из бирачког списка)................................................................................................ 588.255
3. Проценат гласалих бирача............................................................ 35,68%.
4. Број кандидата на поновљеном гласању ..................................... 119
5. Број изабраних посланика............................................................. 59

Због неправилности у спровођењу избора поништено је гласање у изборној јединици 4 Бач на бирачким местима 1, 2, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 21, 22, 24. и 26. На тим бирачким местима поновни избори спроведени су 16. октобра 2004. године.

На основу извештаја које су доставиле изборне комисије изборних јединица, а у складу са чланом 47. Одлуке о избору посланика у Скупштину Аутономне Покрајине Војводине, за посланике у Скупштину Аутономне Покрајине Војводине по већинском изборном систему изабрани су:

Изборна јединица 1 Ада:
1. Мичиз Јожеф, дипл. инг. машинства, 46 година, Ада, 29. новембра 13, Група грађана «Знањем и срцем за успешну општину» – Ирмењи Ференц Фецо

Изборнa јединицa 2 Алибунар
2. Поповић Душан, службеник, 44 године, Селеуш, М. Тита 125, коалиција «Демократска странка – Борис Тадић»

Изборнa јединицa 3 Апатин
3. Смиљанић др Живорад, лекар специјалиста, 62 године, Апатин, Рибарска 57, Социјалистичка партија Србије

Изборнa јединицa 4 Бач
4. Богуновић Томислав, проф. географије, 49 година, Бач, Матије Гупца 8, Демократска странка – Борис Тадић

Изборнa јединицa 5 Бачка Паланка
5. Бозало Драган, пп техничар, 34 године, Гајдобра, Јована Дучића 16, Српска радикална странка

Изборнa јединицa 6 Бачка Топола
6. Егереши Шандор, правни техничар, 40 година, Бачка Топола, Милана Станића 5, Коалиција Савез војвођанских Мађара - Демократска странка - Борис Тадић

Изборнa јединицa 7 Бачки Петровац
7. Северињи Павел, дипл. правник, 49 година, Бачки Петровац, Фискултурна 20, група грађана за општину Бачки Петровац

Изборнa јединицa 8 Бела Црква
8. Годомиров Мирко, професор у пензији, 63 године, Бела Црква, Анђелке Ђурић 3, Демократска странка Србије

Изборнa јединицa 9 Беочин
9. Свирчевић Сава, правник, 51 година, Беочин, Димитрија Лазарова Раше 20, кога је предложила Демократска странка Србије

Изборнa јединицa 10 Бечеј
10. Јакаб Тибор, грађевински техничар, 59 год., Бечеј, Жилински Ендреа 28, Коалиција Савеза војвођанских Мађара и Демохришћанског-европског покрета

Изборнa јединицa 11 Врбас
11. Бечић Игор, економиста-менаџер, 33 године, Врбас, Иве Лоле Рибара 19, Српска радикална странка-Томислав Николић

Изборнa јединицa 12 Вршац
12. Добросављевић Мирко, фотограф, 53 године, Вршац, Шабачка 1, "Демократска странка – Борис Тадић"

Изборнa јединицa 13 Жабаљ
13. Шајиновић Спасоје, приватни предузетник, 49 година, Чуруг, Војвођанска 59 а, Српска радикална странка

Изборнa јединицa 14 Житиште
14. Кузман Душан, дипломирани правник, 54 године, Житиште, Здравка Челара 12, Социјалистичка партија Србије

Изборнa јединицa 15 Зрењанин I
15. Марјански Лазар, дипл. инг. рударства, 54 године, Меленци, Српских Владара 127, Српска радикална странка – Томислав Николић

Изборнa јединицa 16 Зрењанин II
16. Ваш Тибор, службеник, 43 године, Зрењанин, Хуњади Јаноша 55, Заједно за Војводину – Ненад Чанак

Изборнa јединицa 17 Зрењанин III
17. Тајдић Горан, дипл. инг. машинства, 32 године, Зрењанин, Булевар Вељка Влаховића 67/11, Српска радикална странка – Томислав Николић

Изборнa јединицa 18 Инђија
18. Јешић Горан, дипл. инг. агрономије, 30 година, Инђија, Железничка бб/12, Група грађана Само најбоље за Инђију

Изборнa јединицa 19 Ириг
19. Нинковић Радован, дипл. инг. воћарства и виноградарства 35 година, Ириг, И.Л.Рибара 6, Демократска странка – Борис Тадић

Изборнa јединицa 20 Кањижа
20. Тачи Бела, аутомеханичар, 54 године, Кањижа, Мостарска 3, Реформисти Војводине-Социјалдемократска партија

Изборнa јединицa 21 Кикинда I
21. Блажић др Бранислав, хирург, 47 година, Кикинда, Светозара Милетића 35, Српска радикална странка

Изборнa јединицa 22 Кикинда II
22. Добранић Саво, дипл.правник, 40 година, Кикиндa, Немањина 9/16, Демократска странка

Изборнa јединицa 23 Ковачица
23. Злох Мартин, дипл. ецц., 40 година, Ковачица, Ј. Јонаша 107, Демократска странка

Изборнa јединицa 24 Ковин
24. Зорић др Гордана, доктор медицине, 50 год., Ковин, Војвођанска 20, Политички покрет «Снага Србије» Богољуб Карић

Изборнa јединицa 25 Кула
25. Ђуричић Тихомир Тихо, народни посланик, 45. год., Липар, М. Ратковића 44, «Српска радикална странка – Томислав Николић»

Изборнa јединицa 26 Мали Иђош
26. Халгато Шандор, електротехничар, 45 година, Фекетић, Болманска 23, Савез војвођанских Мађара

Изборнa јединицa 27 Нова Црња
27. Мицић Милан, професор историје, 43 године, Војвода Степа, Зетска 19, "Демократска странка – Борис Тадић"

Изборнa јединицa 28 Нови Бечеј
28. Ђукичин Т. Аца, правник – пензионер, 64 године, Нови Бечеј, Светозара Милетића 22/а, Реформисти Војводине – општински одбор Нови Бечеј

Изборнa јединицa 29 Нови Кнежевац
29. Агоштон др Ференц, примаријус др медицине, 61 година, Нови Кнежевац, Николе Тесле 20, Покрет «Снага Србије»

Изборнa јединицa 30 Нови Сад I
30. Мировић Игор, дипл.економиста, 36 година, Нови Сад, Шекспирова 20, Српска радикална странка

Изборнa јединицa 31 Нови Сад II
31. Елезовић Душан, економиста, 29 година, Нови Сад, Руменачки пут 11, «Демократска странка-Борис Тадић»


Изборнa јединицa 32 Нови Сад III

32. Лукић проф. др Светлана, професор универзитета, 46 година, Нови Сад, Балзакова 7, «Демократска странка-Борис Тадић»

Изборнa јединицa 33 Нови Сад IV
33. Васић Горан, дипл.инж. електротехнике, 43 године, Нови Сад, Булевар ослобођења 139, «Демократска странка-Борис Тадић»

Изборнa јединицa 34 Нови Сад V
34. Јевтић Јелена, дипл. правник, 45 година, Нови Сад, Миленка Грчића 27, «Демократска странка-Борис Тадић»

Изборнa јединицa 35 Нови Сад VI
35. Новаковић Борислав, дипл. социолог, 40 година, Нови Сад, Булевар ослобођења 28, «Демократска странка-Борис Тадић»

Изборнa јединицa 36 Нови Сад VII
36. Мирчић Милорад, дипл. инж. технологије, 48 година, Нови Сад, Бранимира Ћосића 10, Српска радикална странка

Изборнa јединицa 37 Опово
37. Јеминовић Зоран, дипл.инг.пољопривреде, 39 година, Опово, Бориса Кидрича 66, «Демократска странка-Борис Тадић»

Изборнa јединицa 38 Оџаци
38. Богдановић др Ђорђе, лекар специјалиста интерне медицине, 56 година, Каравуково, Карађорђева 12, Социјалистичка партија Србије

Изборнa јединицa 39 Панчево I
39. Виг Александар, наставник физике, 34 године, Панчево, Љубомира Ковачевића 6, Демократска странка – Борис Тадић

Изборнa јединицa 40 Панчево II
40. Андрејић Петар, новинар, 32 године, Старчево, Моше Пијаде 12, Демократска странка – Борис Тадић

Изборнa јединицa 41 Панчево III
41. Којић Синиша, новинар, 39 година, Банатско Ново Село, Жарка Зрењанина 25, Демократска странка – Борис Тадић

Изборнa јединицa 42 Пећинци
42. Ћирковић Томислав, правник, 44 године, Пећинци, Јове Негушевића 6/14, Демократска странка

Изборнa јединицa 43 Пландиште
43. Селаковић Илија, дипл. инг. пољопривреде, 50 година, Хајдук Вељка 5а, група грађана општине Пландиште "Ми можемо – ми хоћемо" Зоран Воркапић

Изборнa јединицa 44 Рума
44. Николић Срђан, дипломирани инжењер технологије, 45 година, Рума, Иве Лоле Рибара 70, Српска радикална странка

Изборнa јединицa 45 Сента
45. Шандор Јожеф, правник, 43 године, Сента, Милер Иштвана 16, кога је предложиo Г 17 плус

Изборнa јединицa 46 Сечањ
46. Васић-Ступар Милена, дипломирани правник, 49 година,Јаша Томић, Благоја Паровића бб, Социјалистичка партија Србије

Изборнa јединицa 47 Сомбор I
47. Алексић Милан, проф. историје, 52 године, Сомбор, Јасна пољана 14, Демократска странка Србије

Изборнa јединицa 48 Сомбор II
48. Кесејић Стеван, технолог, 60 година, Сомбор, Б. Марковића 15, Српска радикална странка

Изборнa јединицa 49 Србобран
49. Дунђерски Милан, професор, 52 године, Србобран, Карађорђева 14, Демократска странка – Борис Тадић

Изборнa јединицa 50 Сремска Митровица
50. Макивић мр Миленко, стоматолог, 62 године, Сремска Митровица, Трг Ћире Милекића 20, Српска радикална странка

Изборнa јединицa 51 Сремски Карловци
51. Бељан – Балабан Јадранка, професор књижевности, 32 године, Сремски Карловци, Карловачких ђака 100, Г17 плус

Изборнa јединицa 52 Стара Пазова
52. Комазец Срђо, дипломирани инжењер грађевинарства, 46 година, Нова Пазова, Краља Петра I Карађорђевића 82, Српска радикална странка

Изборнa јединицa 53 Суботица I
53. Ласло Ђула, приватни предузетник, 52 године, Суботица, Миклоша Раднотија 37, Демократска странка војвођанских Мађара

Изборнa јединицa 54 Суботица II
54. Бајић Мирко, професор, 54 године, Суботица, Анте Парчетића 10/а, кога је предложила коалиција Суботица наш град

Изборнa јединицa 55 Суботица III
55. др Корхец Тамаш, професор универзитета, 37 година, Суботица, Вирага Балажа 4, Савез војвођанских Мађара – Vajdasági Magyar szövetség

Изборнa јединицa 56 Суботица IV
56. Тот др Тивадар, лекар специјалиста, 49 година, Палић, Трогирска 31, кога је предложио Савез војвођанских Мађара – Vajdasági Magyar szövetség

Изборнa јединицa 57 Темерин
57. Тинтор Стојан, дипл. инг. електротехнике, 49 годинa, Темерин, Гаврила Принципа 69, Српска радикална странка – Томислав Николић

Изборнa јединицa 58 Тител
58. Илић Миленко – Микица, дипл. инг. шумарства, 38 година, Тител, Ендре Бајчи Жилинског 7, Демократска странка – Борис Тадић

Изборнa јединицa 59 Чока
59. Сујић Александра, економиста, 32 године, Чока, Петра Драпшина 42, Покрет Снага Србије

Изборнa јединицa 60 Шид
60. Аврамов Мита, машински техничар, 52 године, Шид, Николе Влашког 11, Српска радикална странка


IV

Ову одлуку објавити у «Службеном листу Аутономне Покрајине Војводине».

ПОКРАЈИНСКА ИЗБОРНА КОМИСИЈА


У Новом Саду, 19. октобар 2004. године

ПРЕДСЕДНИК,
Слободан Надрљански

 

ДЕМОКРАТСКА СТРАНКА

(пропорционално)

место пребивалишта

1.

Мр Пајтић Бојан

Нови Сад

2.

Др Петровић Драгослав

Нови Сад

3.

Јокић Зденка

Панчево

4.

Селеши Ђенђи

Суботица

5.

Мајорски Јан

Стара Пазова

6.

Туркоане Кузман

Вршац

7.

Дарија Шајин

Бач

8.

Арсић Драган

Апатин

9.

Руње Дујо

Суботица

10.

Боршош Чила

Нови Кнежевац

11.

Мученски Ђура

Руски Крстур

12.

Вуковић Владимир

Нови Сад

13.

Гагић Милош

Бачка Паланка

14.

Грубанов Мирослав

Црепаја

15.

Момиров Златимир

Зрењанин

ДЕМОКРАТСКА СТРАНКА

(већински)

изборна јединица

16.

Душан Поповић

Алибунар

17.

Нинковић Радован

Ириг

18.

Злох Мартин

Ковачица

19.

Мицић Милан

Нова Црња

20.

Ћирковић Томислав

Пећинци

21.

Илић Миленко

Тител

22.

Дунђерски Милан

Србобран

23.

Јеминовић Зоран

Опово

24.

Добранић Саво

Кикинда II

25.

Добросављевић Мирко

Вршац

26.

Виг Александар

Панчево I

27.

Андрејић Петар

Панчево II

28.

Којић Синиша

Панчево III

29.

Елезовић Душан

Нови Сад II

30.

Лукић др Светлана

Нови Сад III

31.

Васић Горан

Нови Сад IV

32.

Јевтић Јелена

Нови Сад V

33.

Новаковић Борислав

Нови Сад VI

34.

Богуновић Томислав

Бач

САВЕЗ ВОЈВОЂАНСКИХ МАЂАРА

(пропорционално)

место пребивалишта

1.

Буњик Золтан

Нови Сад

2.

Буш Ото

Суботица

3.

Мгр Сомбати Золтан

Пачир

4.

Такач Марта

Суботица

5.

Ласло Гизела

Ада

6.

Пап Ерне

Кикинда

САВЕЗ ВОЈВОЂАНСКИХ МАЂАРА

(већински)

изборна јединица

7.

Јакаб Тибор

Бечеј

8.

Халгато Шандор,

Мали Иђош

9.

Корхец др Тамаш

Суботица III

10.

Егереши Шандор

Бачка Топола

СРПСКА РАДИКАЛНА СТРАНКА

(пропорционално)

место пребивалишта

1.

Гојковић Маја

Нови Сад

2.

Николић Душко

Дивош

3.

Латовљев Драгана

Црепаја

4.

Добричинац Синиша

Вршац

5.

Мрђа Рајко

Сомбор

6.

Копривица Младен

Кикинда

7.

Сантовац Саша

Зрењанин

8.

Проданов Слађана

Суботица

9.

Петаковић Данијел

Грабовица

10.

 Ђурђевац Љиљана

Нови Сад

11.

Ароксалаши Тибор

Суботица

12.

Др Милијан Поповић

Нови Сад

13.

Шијан Душан

Зрењанин

14.

Михајлов Ђорђе

Мол

15.

Бошков Вероника

Зрењанин

16.

Фабрик Веснагодина

Сента

17.

Милковић Горан

Глогањ

18.

Косановић Перица

Мартинци

19.

Јовановић Младен

Бела Црква

20.

Бркић Сузана

Кула

21.

Кишмартон Ото

Кикинда

СРПСКА РАДИКАЛНА СТРАНКА

(већински)

изборна јединица

22.

Бозало Драган

Бачка Паланка

23.

Бечић Игор

Врбас

24.

Шајиновић Спасоје

Жабаљ

25.

Кесејић Стеван

Сомбор II

26.

Комазец Срђо

Стара Пазова

27.

Тинтор Стојан

Темерин

28.

Николић Срђан

Рума

29.

Ђуричић Тихомир-Тихо

Кула

30.

Марјански Лазар

Зрењанин I

31.

Тајдић Горан

Зрењанин III

32.

Др Блажић Бранислав

Кикинда I

33.

Мировић Игор

Нови Сад I

34.

Мирчић Милорад

Нови Сад VII

35.

Макивић мр Миленко

Сремска Митровица

36.

Аврамов Мита

Шид

КОАЛИЦИЈА ЗАЈЕДНО ЗА ВОЈВОДИНУ

(пропорционално)

место пребивалишта

1.

Курјачки мр Игор

Нови Сад

2.

Мишковић Стеван

Панчево

3.

Седларевић Маја

Сремска Митровица

4.

Јаковљев Душан

Зрењанин

5.

Чанак Ненад

Нови Сад

6.

Озер др Ђерђ

Нови Сад

КОАЛИЦИЈА ЗАЈЕДНО ЗА ВОЈВОДИНУ

(већински)

изборна јединица

7.

Ваш Тибор

Зрењанин II

СОЦИЈАЛИСТИЧКА ПАРТИЈА СРБИЈЕ

(пропорционално)

место пребивалишта

1.

Душан Бајатовић

Нови Сад

2.

Николић Александар

Неузина

3.

Вучетић Жељко

Прегревица

4.

Белић др Бранислава

Нови Сад

СОЦИЈАЛИСТИЧКА ПАРТИЈА СРБИЈЕ

(већински)

изборна јединица

5.

Живорад др Смиљанић

Апатин

6.

Богдановић др Ђорђе

Оџаци

7.

Васић Ступар Милена

Сечањ

8.

Кузман Душан

Житиште

ДЕМОКРАТСКА СТРАНКА СРБИЈЕ

(пропорционално)

место пребивалишта

1.

Бубало др Предраг

Кикинда

2.

Велибор др Радусиновић

Панчево

3.

Божић мр Драган

Рума

4.

Станчић Донка

Нови Сад

ДЕМОКРАТСКА СТРАНКА СРБИЈЕ

(већински)

изборна јединица

5.

Годомиров Мирко

Бела Црква

6.

Свирчевић Сава

Беочин

7.

Алексић Милан

Сомбор I

ПП СНАГА СРБИЈЕ

(пропорционално)

место пребивалишта

1.

Проф. др Ђорђе Башић

Нови Сад

2.

Јасмина Чиачек

Нови Сад

3.

др Тихомир Симић

Нови Сад

4.

Ћировић Никола

Нови Сад

ПП СНАГА СРБИЈЕ

(већински)

изборна јединица

5.

Зорић др Гордана

Ковин

6.

Др Агоштон Ференц

Нови Кнежевац

7.

Сујић Александра

Чока

РЕФОРМИСТИ ВОЈВОДИНЕ

(већински)

изборна јединица

1.

Тачи Бела

Кањижа

2.

Аца Т. Ђукичин

Нови Бечеј

Г 17 ПЛУС

(већински)

изборна јединица

1.

Јадранка Бељан-Балабан

Сремски Карловци

2.

Шандор Јожеф

Сента

КОАЛИЦИЈА СУБОТИЦА НАШ ГРАД

(већински)

изборна јединица

1.

Бајић Мирко

СуботицаII

ДСВМ

(већински)

изборна јединица

1.

Ласло Ђула

Суботица I

ГРУПЕ ГРАЂАНА

(већински)

изборна јединица

1.

Селаковић Илија

Пландиште

2.

Јешић Горан

Инђија

3.

Мичиз Јожеф

Ада

4.

Северињи Павел

Бачки Петровац

Покрајинска изборна комисија

Седиште:
Зграда Скупштине Аутономне покрајине Војводине
Владике Платона бб
Нови Сад

Тел/факс:
021/487-4143; 021/456-010
021/456-012; 021/487-4188

E-mail:
pik@skupstinavojvodine.gov.rs

Web:
www.pik.skupstinavojvodine.gov.rs